javascript
*****

 

آخرین مهلت ارسال مقاله

30مرداد 1402

اعلام نتایج داوری

25 شهریور 1402

زمان برگزاری همایش 6 و 7 مهر 1402
 

 

 

پیش نشست دوم ، نهمین همایش بین المللی شمس تبریزی و مولانا
پیش نشست دوم ، نهمین همایش بین المللی شمس تبریزی و مولانا عنوان: هشتصد مین سال ملاقات شمس تبریز و مولانا
ادامه مطلب

موسسه استنادی علوم جهان اسلام نهمین همایش بین المللی شمس و مولانا را به رسمیت شناخته و کد بین المللی این رویداد را صادر کرد
موسسه استنادی علوم جهان اسلام نهمین همایش بین المللی شمس و مولانا را به رسمیت شناخته و کد بین المللی این رویداد را صادر کرد. جعفرپور مدیرعامل موسسه تولیت شمس تبریزی و مفاخر خوی و رئیس نهمین همایش بین المللی شمس و مولانا با اعلام این خبر گفت :پایگاه استنادی علوم جهان اسلام موسوم به ISc با کد 63004_02230 ضمن به‌رسمیت شناختن نهمین همایش بین المللی شمس و مولانا پوستر این رویداد مهم علمی و فرهنگی کشور را در سامانه این پایگاه نمایه کرد
ادامه مطلب

موسسه استنادی علوم جهان اسلام نهمین همایش بین المللی شمس و مولانا را به رسمیت شناخته و کد بین المللی این رویداد را صادر کرد
موسسه استنادی علوم جهان اسلام نهمین همایش بین المللی شمس و مولانا را به رسمیت شناخته و کد بین المللی این رویداد را صادر کرد.
ادامه مطلب

هیئت مدیره و مدیران موسسه تولیت شمس تبریزی و مفاخر با رایزنهای فرهنگی ایران در پاکستان و آنکارا دیدار و گفتگو کردند
در این دیدار که در محل بنیاد طوبی تبریز برگزار شد برنامه های نهمین همایش بین المللی شمس و مولانا و کتابخانه تخصصی مورد بحت و بررسی قرار گرفت.
ادامه مطلب

نخستین پیش نشست نهمین همایش بین المللی شمس و مولانا برگزار شد (گزارش تصویری)
نخستین پیش نشست نهمین همایش بین المللی شمس و مولانا برگزار شد.(گزارش تصویری)
ادامه مطلب

پیش نشست اول نهمین همایش بین المللی شمس و مولانا از سری برنامه های “عصری با مثنوی معنوی”
پیش نشست اول نهمین همایش بین المللی شمس و مولانا از سری برنامه های “عصری با مثنوی معنوی”
ادامه مطلب

انعقاد تفاهم نامه همکاری مابین دانشگاه ارومیه و مؤسسه تولیت شمس تبریزی و مفاخر
انعقاد تفاهم نامه همکاری مابین دانشگاه ارومیه و مؤسسه تولیت شمس تبریزی و مفاخر در راستای اصل ضرورت توسعه همکاری فرهنگی، پژوهشی و اجرایی جهت بهرمندی از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های متقابل، تفاهم نامه همکاری مابین دانشگاه ارومیه و مؤسسه تولیت شمس تبریزی و مفاخر به امضا رسید.
ادامه مطلب

دکتر مهدی معین زاده به عنوان دبیرعلمی نهمین همایش بین المللی شمس و مولانا منصوب شد
دکتر مهدی معین زاده دارای مدرک دکتری فلسفه علم و فناوری (ph. D) وپزشکی(M. D) و استادیار گروه پژوهشی فلسفه علم پژوهشکده مطالعات فلسفی و تاریخ علم پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی است. حکم انتصاب دکتر مهدی معین زاده به سمت دبیر علمی نهمین همایش بین المللی شمس و مولانا در آئین تمدید تفاهم‌نامه بین پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و موسسه تولیت شمس تبریزی و مفاخر توسط حجت الاسلام والمسلمین قاسم‌خانی امام جمعه خوی و رئیس هییت مدیره تولیت شمس تبریزی و مفاخر و دکتر نجفی رئیس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی به ایشان تقدیم شد.
ادامه مطلب

افسرالملوک ملکی به عنوان معاون توسعه همکاری ها و مراکز علمی نهمین همایش بین المللی شمس و مولانا منصوب شد
افسرالملوک ملکی به عنوان معاون توسعه همکاری ها و مراکز علمی نهمین همایش بین المللی شمس و مولانا منصوب شد. ایشان کارشناس مرکز اسناد فرهنگی آسیا در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و نماینده این پژوهشگاه در دبیرخانه های علمی و اجرایی همایش و تفاهم‌نامه مابین پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و موسسه تولیت شمس تبریزی و مفاخر خوی است که با حکم رئیس نهمین همایش بین المللی شمس و مولانا به عنوان معاون توسعه همکاری‌هاو مراکز علمی منصوب شده است.
ادامه مطلب

نخستین جلسه هماهنگی دبیرخانه های علمی و اجرایی نهمین همایش بین المللی شمس و مولانا با آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها و مراکز علمی شهرستان خوی برگزار شد
در این جلسه که در آموزش و پرورش شهرستان خوی برگزار شد، جعفرپور مدیرعامل موسسه تولیت شمس تبریزی و مفاخر ورییس نهمین همایش بین المللی شمس و مولانا با تاکید بر ضرورت همکاری نهادهای علمی و فرهنگی شهرستان با رویداد بین المللی همایش شمس و مولانا گفت :خوشبختانه در برگزاری همایش سال‌جاری علاوه بر پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و دانشگاه‌ها و موسسات علمی و پژوهشی همکار سال‌های قبل، مجمع عالی حکمت اسلامی و دانشگاه تهران و بنیاد ایران‌شناسی و موزه ملک وابسته به آستان قدس رضوی هم همکاری خواهند نمود.
ادامه مطلب

در آستانه برگزاری نهمین همایش بین المللی شمس و مولانا امام جمعه خوی و هیئت مدیره و مدیران موسسه تولیت شمس تبریزی و مفاخر و همایش با دکتر حدادعادل رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی دیدار کردند
در این دیدار دکتر غلامعلی حداد عادل رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی از تلاش دست اندکاران برگزاری همایش‌های بین المللی شمس و مولانا تقدیر و با تاکید بر انجام فعالیت‌های علمی بیشتر در این حوزه گفت :پرداختن به شمس و مولانا ظرافتهای و حساسیت‌های خاص خود را دارد که رعایت اصل دوری از افراط و تفریط مهمترین آن است.
ادامه مطلب

تفاهم‌نامه بین پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و موسسه تولیت شمس تبریزی و مفاخر با موضوع گسترش فعالیت‌های علمی شمس پژوهی و مولوی شناسی به مدت پنج سال دیگر تمدید شد
این تفاهم‌نامه با موضوع همکاری در برگزاری همایش‌های بین المللی شمس و مولانا، راه اندازی میز مطالعات فرهنگی با محوریت شمس و مولانا، همکاری در طراحی و اجرای طرحهای کلان ملی در حوزه های تخصصی و بینا رشته ای شمس پژوهی و مولوی شناسی، ایجاد زمینه مناسب برای استفاده طرفین از تولیدات علمی، و نشر مشترک کتاب و نشریات و ویژه نامه های علمی است که از سال ۱۳۹۶ آغاز شده بود و برای بار دوم به دلیل ارزیابی موفق آن تمدید شد.
ادامه مطلب

دکتر فرزانه اعظم لطفی عضو هیئت علمی دانشگاه تهران به عنوان مدیر امور بین الملل نهمین همایش بین المللی شمس و مولانا منصوب شد
دکتر فرزانه اعظم لطفی عضو هیئت علمی دانشگاه تهران به عنوان مدیر امور بین الملل نهمین همایش بین المللی شمس و مولانا منصوب شد. دکتر فرزانه اعظم لطفی مولانا پژوه و عضو هیئت علمی دانشکده زبانها و ادبیات خارجی _مطالعات هند دانشگاه تهران و عضو شورای سیاستگذاری تلویزیون حکمت و فرزانگی دانشگاه تهران است که با پیشنهاد رئیس نهمین همایش بین المللی شمس و مولانا و موافقت شورای سیاستگزاری این رویداد به عنوان مدیر امور بین الملل همایش منصوب شده است.
ادامه مطلب

موزه ملک در برگزاری نهمین همایش بین المللی شمس و مولانا همکاری می‌کند
موزه ملک در برگزاری نهمین همایش بین المللی شمس و مولانا همکاری می‌کند. این مطلب را نوشاد رکنی معاون پژوهشی موزا و کتابخانه ملی ملک در جلسه مشترک اعضای هیئت مدیره و مدیران موسسه تولیت شمس تبریزی و مفاخر خوی با مدیران موزه ملک اعلام کرود و گفت :موزه ملک وابسته به آستان قدس رضوی با در اختیار گذاشتن ظرفیت‌های خود به خصوص در حوزه پژوهش های تاریخی در همایش بین المللی شمس و مولانا مشارکت خواهد داشت.
ادامه مطلب

شبکه تلویزیون اینترنتی دانشگاه تهران و موسسه تولیت شمس تبریزی و مفاخر خوی تفاهمنامه همکاری امضا می کنند
شبکه تلویزیون اینترنتی دانشگاه تهران و موسسه تولیت شمس تبریزی و مفاخر خوی تفاهمنامه همکاری امضا میکنند. این تصمیم در نشست مشترک اعضای هیئت مدیره و مدیران موسسه تولیت شمس تبریزی ومفاخر با مدیر شبکه تلویزیونی اینترنتی دانشگاه تهران موسوم به شبکه حکمت و فرزانگی که در دانشگاه تهران و در مورد نهمین همایش بین المللی شمس و مولانا انجام شد اتخاذ شد.
ادامه مطلب

بنیاد ایران‌شناسی آذربایجان‌شرقی همکار همایش بین المللی شمس و مولانا می‌شود
بنیاد ایران‌شناسی آذربایجان‌شرقی همکار همایش بین المللی شمس و مولانا می‌شود. این خبر را دکتر محمد طاهری خسرو شاهی رئیس بنیاد ایران‌شناسی آذربایجانشرقی در دیدار معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری خوی و مدیرعامل موسسه تولیت شمس تبریزی و مفاخر که با هدف رایزنی در خصوص جلب مشارکتها در برگزاری هر چه بهتر این رویداد بین المللی انجام می‌شود عنوان کرد و گفت : شناساندن ایران و مفاخر ایران زمین از ماموریت‌های مهم بنیاد است که با مشارکت در برگزاری نهمین همایش بین المللی شمس و مولانا که مهرماه در شهر خوی برگزار می‌شود محقق می‌شود.
ادامه مطلب

دانشگاه تبریز با تمام توان برای برگزاری شایسته نهمین همایش بین المللی شمس و مولانا همراهی می‌کند
دانشگاه تبریز با تمام توان برای برگزاری شایسته نهمین همایش بین المللی شمس و مولانا همراهی می‌کند. این مطلب را دکتر شجاعی مدیر همکاری‌های بین المللی دانشگاه تبریز در دیدار معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری خوی و مدیران موسسه تولیت شمس تبریزی و مفاخر با وی عنوان کرد و گفت :شمس تبریزی فرصت مهم علمی و فرهنگی برای کشورمان ایجاد کرده است و برگزاری مستمر همایش‌های بین المللی شمس و مولانا در شهر خوی برای شناساندن این ظرفیت‌ها کمک می‌کند.
ادامه مطلب

مجمع عالی حکمت اسلامی در برگزاری نهمین همایش بین المللی شمس و مولانا همکاری خواهد نمود
حجت السلام شاهدی مدیر نمایندگی مجمع عالی حکمت اسلامی در شمال‌غرب کشور با اعلام این خبر در جلسه هماهنگی همکاری در نهمین همایش بین المللی شمس و مولانا که دردفتر این مجمع در حوزه علمیه حضرت ولی عصر تبریز برگزار شد، گفت : با یاری خداوند و باهماهنگی های انجام یافته مابین موسسه تولیت شمس تبریزی ومفاخر خوی و مجمع عالی حکمت اسلامی در قم، این مجموعه همکاری‌های لازم را در برگزاری نهمین همایش بین المللی شمس و مولانا منطبق با موضوعات عرفان اسلامی و فلسفه خواهد داشت و امید می‌رود در نتیجه این همکاری‌ها شاهد برگزاری هر چه شایسته تر این رویداد باشیم.
ادامه مطلب

مشارکت دانشگاه تبریز در برگزاری نهمین همایش بین المللی شمس و مولانا
مرکز آموزش زبان فارسی دانشگاه تبریز در برگزاری نهمین همایش بین المللی شمس و مولانا با موسسه تولیت شمس تبریزی و مفاخر شهرستان خوی همکاری می کند. به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده میان تولیت شمس تبریزی و مفاخر خوی با مرکز آموزش زبان فارسی دانشگاه تبریز، داوری علمی مقالات رسیده به دبیرخانه همایش با مرکز آموزش زبان فارسی دانشگاه تبریز است و بر همین اساس، مسئول مرکز زبان فارسی به عضویت کمیته علمی همایش در آمده است. همایش بین المللی شمس و مولانا یکی از مهمترین همایش های علمی سالهای اخیر در ایران است که سالانه جمعی از محققان و پژوهشگران حوزه تخصصی شمس و مولانا، در هفته اول مهر ماه در شهرستان خوی و در جوار آرامگاه شمس تبریزی گردهم می آیند. نهمین دوره همایش، روزهای ششم و هفتم مهر ماه سال جاری از سوی موسسه تولیت شمس تبریزی و مفاخر خوی و با مشارکت جمعی از نهادهای علمی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران از جمله مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبان دانشگاه تبریز در شهرستان خوی برگزار می شود.
ادامه مطلب

محورهای نهمین همایش بین المللی شمس و مولانا از سوی دبیرخانه همایش اعلام شد
-شمس تبریزی و جهان معاصر -شمس تبریزی و مسائل وجودی انسان ـ شمس تبریزی و راهکارهایی برای تنهایی بشر ـ بازتاب اندیشه ناآرام شمس در مقالات ـ شمس تبریزی و خرق عادات اجتماعی ـ مرگ اندیشی از نگاه شمس و باورهای انسان امروزین ـ فلسفه غم و شادی در اندیشه شمس و دنیای معاصر -حکمت، […]
ادامه مطلبحامیان همایش :


همایش بین المللی شمس و مولانا :

آدرس دبیر خانه اجرایی : ایران - آذربایجان غربی - خوی - خیابان شهید صمدزاده - ساختمان قدیم شهرداری - تلفن :36240090-044

ایمیل: info@conf-shams.ir


برای استفاده بهینه از این سایت از مرورگر کروم یا فایرفاکس استفاده نمایید